Arcol 500 kΩ Ceramic Ceramic Resistor 7 W 10 % 104BA504KDS
Nº de Estoque RS: 194-5164Marca: ArcolPart Number: 104BA504KDS
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Arcol
Resistance
500kΩ
Product Type
Ceramic Resistor
Power Rating
7W
Resistor Type
Bulk Ceramic Axial Lead
Tolerance ±
10%
Packaging
Bulk
Axial/Radial
Axial
Technology
Ceramic
Series
100 & 200
Automotive Standard
No
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
230°C
Length
104.8mm
Diameter
7.9mm
Standards/Approvals
No
Temperature Coefficient
ppm/°C, -800 ppm/°C, +2000
País de Origem
Mexico
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitárioPer Caixa
Especificações
Brand
Arcol
Resistance
500kΩ
Product Type
Ceramic Resistor
Power Rating
7W
Resistor Type
Bulk Ceramic Axial Lead
Tolerance ±
10%
Packaging
Bulk
Axial/Radial
Axial
Technology
Ceramic
Series
100 & 200
Automotive Standard
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
230°C
Length
104.8mm
Diameter
7.9mm