Baumer UNDK 30U6103/S14 Block Proximity Sensor 700 mm 20mA 0/10 V 30V 30 V dc
brand-logo
Ver tudo em Proximity Sensors
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Baumer
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Block
Length
65mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
4-Pin
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Die Cast Zinc
Maximum Detection
700mm
Maximum DC Voltage
30V dc
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
60°C
Standards/Approvals
CE
Depth
31.1mm
Switching Current
20mA
Response Time
80ms
Output Type
0/10 V
País de Origem
Switzerland
Detalhes do produto
UNDK-30U Series Analogue Output
Block and Barrel Style
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Baumer
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Block
Length
65mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
4-Pin
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Die Cast Zinc
Maximum Detection
700mm
Maximum DC Voltage
30V dc
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
60°C
Standards/Approvals
CE
Depth
31.1mm
Switching Current
20mA