Chauvin Arnoux P01654621 Temperature Calibrator
Nº de Estoque RS: 758-8939Marca: Chauvin ArnouxPart Number: P01654621Distrelec Article No.: 30366497
brand-logo
Ver tudo em Temperature Calibrators
Documentos Técnicos
Especificações
Calibrator Type
Thermocouple Calibrator
Product Type
Temperature Calibrator
Resolution
0.01 mV
Battery Type
6 V AAA
Accuracy
-20 °C
Thermocouple Type
Type T, Type N, K, Type S, Type R, Type J, Type B, Type E
Temperature Scale
Centigrade
Power Source
Battery
Maximum Thermocouple Temperature
1370°C
Minimum Thermocouple Temperature
-250°C
Length
205mm
Height
45mm
Weight
472g
Standards/Approvals
CE
Width
97mm
País de Origem
China
Detalhes do produto
Chauvin Arnoux Calibrators CA1621, CA1623 & CA1631
Você pode estar interessado em
RS PRO Thermocouple Calibrator
P.O.A.Each (Sem VAT)
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Calibration type
Calibration type
Você pode estar interessado em
RS PRO Thermocouple Calibrator
P.O.A.Each (Sem VAT)
Documentos Técnicos
Especificações
Calibrator Type
Thermocouple Calibrator
Product Type
Temperature Calibrator
Resolution
0.01 mV
Battery Type
6 V AAA
Accuracy
-20 °C
Thermocouple Type
Temperature Scale
Centigrade
Power Source
Battery
1370°C
-250°C
Length
205mm
Height
45mm
Weight
472g
Standards/Approvals
CE
Width
97mm