Deutsch, DTM Automotive Connector Male Grey 12 Way Crimp Termination DTM06-12SA
Nº de Estoque RS: 724-2576Marca: DeutschPart Number: DTM06-12SA
brand-logo
Ver tudo em Conectores Automotivos
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Deutsch
Product Type
Automotive Connector
Number of Contacts
12
Sub Type
Automotive Connector
Termination Type
Crimp
Gender
Male
Current
7.5A
Number of Rows
2
Series
DTM
Cord Included
No
Colour
Grey
IP Rating
IP68, IP6K9K
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Height
20.22mm
Depth
43.69mm
Standards/Approvals
ISO/CD 11783-2, J1939
Width
40.01mm
Housing Material
Thermoplastic
Contact Material
Copper Alloy
Contact Plating
Nickel
País de Origem
Mexico
Detalhes do produto
DTM Series Plug with A Keying
Deutsch DT Series Connectors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitário
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Deutsch
Product Type
Number of Contacts
12
Sub Type
Termination Type
Crimp
Gender
Male
Current
7.5A
Number of Rows
2
Series
DTM
Cord Included
No
Colour
Grey
IP Rating
IP68, IP6K9K
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Height
20.22mm
Depth
43.69mm
Standards/Approvals
ISO/CD 11783-2, J1939
Width
40.01mm