DiodesZetex Fixed Shunt Voltage Reference ±0.5 % 3-Pin SOT-23, LM4040C50FTA
Nº de Estoque RS: 751-4470Marca: DiodesZetexPart Number: LM4040C50FTA
brand-logo
Ver tudo em Referência de Voltagem
Documentos Técnicos
Especificações
Product Type
Voltage Reference
Package Type
SOT-23
Reference Voltage
5V
Reference Type
Fixed
Initial Accuracy
±0.5 %
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
Mount Type
Surface
Topology
Shunt
Output Current
15mA
Pin Count
3
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
3.04mm
Standards/Approvals
No
Series
LM4040
Load Regulation
8 mV
Height
1.02mm
Automotive Standard
AEC-Q100
Output Type
Fixed
País de Origem
China
Detalhes do produto
5.0V Voltage Reference, Diodes Inc
Voltage References, Diodes Inc
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Product Type
Voltage Reference
Package Type
SOT-23
Reference Voltage
5V
Reference Type
Initial Accuracy
±0.5 %
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
Mount Type
Surface
Topology
Shunt
Output Current
15mA
Pin Count
3
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
3.04mm
Standards/Approvals
No
Series
LM4040
Load Regulation
8 mV
Height
1.02mm
Automotive Standard
AEC-Q100
Output Type
País de Origem
China
Detalhes do produto