KOA 6.8 Ω Ceramic Resistor 2 W 10 % PCF2C6R8K
Nº de Estoque RS: 178-6285Marca: KOAPart Number: PCF2C6R8K
Resistance
6.8Ω
Power Rating
2W
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Lead Pitch Radial
38mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Diameter
7mm
Standards/Approvals
EU, UL
Width
7mm
Height
7mm
Length
19mm
Temperature Coefficient
-1300 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm
Resistance
6.8Ω
Power Rating
2W
Resistor Type
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Lead Pitch Radial
38mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Diameter
7mm
Standards/Approvals
EU, UL
Width
7mm
Height
7mm
Length
19mm
Temperature Coefficient
-1300 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm