Lascar EL-21CFR-TP-LCD+ Temperature Data Logger, USB
Nº de Estoque RS: 124-3401Marca: LascarPart Number: EL-21CFR-TP-LCD+
brand-logo
Ver tudo em Registradores de Dados
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Lascar
Product Type
Data Logger
Model Number
EL-21CFR-TP-LCD+
Accuracy
±0.2°C, ±0.2 °C
Number of Channels
1
Measurement Parameters
Temperature
Interface Type
USB
Data Logger Type
Temperature
Power Source
Battery
IP Rating
IP67
Minimum Operating Temperature
-35°C
Maximum Operating Temperature
80°C
Height
21mm
Length
135mm
Hazardous Area Certification
No
Standards/Approvals
21CFR
Width
24mm
Display Type
LCD
Alarm
Yes
Number of Readings per Channel
32510
Battery Type
AA
Battery Life
2year
País de Origem
China
Detalhes do produto
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Lascar
Product Type
Data Logger
Model Number
EL-21CFR-TP-LCD+
Accuracy
±0.2°C, ±0.2 °C
Number of Channels
1
Measurement Parameters
Interface Type
USB
Data Logger Type
Power Source
Battery
IP Rating
IP67
Minimum Operating Temperature
-35°C
Maximum Operating Temperature
80°C
Height
21mm
Length
135mm
Hazardous Area Certification
No
Standards/Approvals
21CFR
Width
24mm