Microchip AT17LV256-10PU, 256 kB EEPROM 8-Pin PDIP Serial-2 Wire
Nº de Estoque RS: 127-2679Marca: MicrochipPart Number: AT17LV256-10PU
brand-logo
Ver tudo em EEPROM
Documentos Técnicos
Especificações
Memory Size
256kB
Product Type
EEPROM
Interface Type
Serial-2 Wire
Package Type
PDIP
Mount Type
Through Hole
Pin Count
8
Maximum Clock Frequency
10MHz
Minimum Supply Voltage
3V
Number of Bits per Word
1
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Length
9.27mm
Standards/Approvals
No
Supply Current
5mA
Data Retention
90year
Automotive Standard
No
Number of Words
256K
Detalhes do produto
AT17 FPGA Configuration EEPROM
Você pode estar interessado em
Ver tudo em EEPROM
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Memory Size
256kB
Product Type
EEPROM
Interface Type
Serial-2 Wire
Package Type
PDIP
Mount Type
Through Hole
Pin Count
8
Maximum Clock Frequency
10MHz
Minimum Supply Voltage
3V
Number of Bits per Word
1
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Length
9.27mm
Standards/Approvals
Supply Current
5mA