Microchip ATXMEGA32D4-MH, 12 bit AVR, ATX Microcontroller, 32 MHz, 32kB FLASH, 44-Pin QFN
Nº de Estoque RS: 239-5570Marca: MicrochipPart Number: ATXMEGA32D4-MH
brand-logo
Ver tudo em Microcontrollers
Documentos Técnicos
Especificações
Product Type
Microcontroller
Series
ATX
Package Type
QFN
Mount Type
Surface
Pin Count
44
Device Core
AVR
Data Bus Width
12bit
Program Memory Size
32kB
Maximum Clock Frequency
32MHz
Maximum Supply Voltage
4V
Number of Programmable I/Os
34
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
RoHS3, REACH
Minimum Supply Voltage
1.6V
Instruction Set Architecture
CISC
Automotive Standard
No
ADCs
12 x 12 Bit
Program Memory Type
FLASH
Click here to find out more
Ver tudo em Microcontrollers
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
Each (In a Pack of 5) (Sem VAT)
Selecione o tipo de embalagem
P.O.A.
Selecione o tipo de embalagem
Product Type
Microcontroller
Series
ATX
Package Type
QFN
Mount Type
Surface
Pin Count
44
Device Core
AVR
Data Bus Width
12bit
Program Memory Size
32kB
Maximum Clock Frequency
32MHz
Maximum Supply Voltage
4V
Number of Programmable I/Os
34
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
RoHS3, REACH
Minimum Supply Voltage
1.6V