Nexperia PESD15VS2UT,215 2-Element Uni-Directional ESD Protection Diode, 160 W, 3-Pin SOT-23
Nº de Estoque RS: 509-964Marca: NexperiaPart Number: PESD15VS2UT,215
brand-logo
Ver tudo em TVS Diodes
Documentos Técnicos
Especificações
Diode Configuration
Common Anode
Product Type
ESD Protection Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
17.6V
Mount Type
Surface
Package Type
SOT-23
Maximum Reverse Stand-off Voltage Vwm
15V
Pin Count
3
Peak Pulse Power Dissipation Pppm
160W
Clamping Voltage VC
40V
Minimum Operating Temperature
-65°C
Test Current It
5mA
Maximum Peak Pulse Current Ippm
5A
ESD Protection
Yes
Number of Elements per Chip
2
Maximum Operating Temperature
150°C
Height
1mm
Length
3mm
Standards/Approvals
No
Series
PESD
Maximum Reverse Leakage Current
1μA
Automotive Standard
AEC-Q101
País de Origem
China
Detalhes do produto
ESD (ElectroStatic Discharge) Protection Unidirectional Diode Arrays, PESD Series, Nexperia
Transient Voltage Suppressors, Nexperia
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Ver tudo em TVS Diodes
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Diode Configuration
Common Anode
Product Type
ESD Protection Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
17.6V
Mount Type
Surface
Package Type
SOT-23
15V
Pin Count
3
160W
Clamping Voltage VC
40V
Minimum Operating Temperature
-65°C
Test Current It
5mA
5A
ESD Protection
Yes
Number of Elements per Chip
2
Maximum Operating Temperature
150°C
Height
1mm
Length
3mm