Nichicon 1200 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 4 V dc - RPS0G122MCN1GS
Nº de Estoque RS: 714-9442Marca: NichiconPart Number: RPS0G122MCN1GS
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
1200μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Voltage
4 V dc
Height
12.4mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
10 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Ripple Current
5.5A
Leakage Current
960μA
Tolerance
±20 %
Series
PS
País de Origem
China
Detalhes do produto
PS Series
High voltage (to 63 V), Low ESR, High ripple current
Guaranteed 2000 hours at 105°C
Surface mount type
Capacitance tolerance: ±20%
Operating temperature range -55 to +105°C
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
1200μF
Product Type
Voltage
4 V dc
Height
12.4mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
10 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Ripple Current
5.5A
Leakage Current
960μA
Tolerance
±20 %
Series
PS
País de Origem
China
Detalhes do produto
PS Series
Guaranteed 2000 hours at 105°C
Surface mount type
Capacitance tolerance: ±20%