Nichicon 68 μF Capacitor 100 V dc, Surface Mount Solder - UCD2A680MNQ1MS
Nº de Estoque RS: 715-1486Marca: NichiconPart Number: UCD2A680MNQ1MS
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
13.5mm
Polarity
Polar
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS 2002/95/EC
Tolerance ±
20%
Ripple Current
500mA
Leakage Current
3μA
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
CD
País de Origem
China
Detalhes do produto
CD Series Low Impedance
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
13.5mm
Polarity
Polar
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS 2002/95/EC
Tolerance ±
20%
Ripple Current
500mA