Nichicon 10μF Electrolytic Capacitor 50V dc, Through Hole - USR1H100MDD
Nº de Estoque RS: 475-9043Marca: NichiconPart Number: USR1H100MDD
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
10µF
Voltage
50V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Aluminium Electrolytic
Dimensions
5 (Dia.) x 7mm
Height
7mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
5mm
Maximum Operating Temperature
+85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000h
Ripple Current
38mA
Leakage Current
3 μA
Series
SR
Tolerance
±20%
País de Origem
Japan
Detalhes do produto
SR Series
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Rubycon - 50ML10MEFC5X7
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
Each (In a Pack of 5) (Sem VAT)
P.O.A.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Rubycon - 50ML10MEFC5X7
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
10µF
Voltage
50V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Aluminium Electrolytic
Dimensions
5 (Dia.) x 7mm
Height
7mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
5mm
Maximum Operating Temperature
+85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000h
Ripple Current
38mA
Leakage Current
3 μA
Series
SR
Tolerance
±20%