Omron E2B-M30LS15-M1-B1 Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 PNP E2B 15 mm 30 V dc 200 mA
Nº de Estoque RS: 215-5346Marca: OmronPart Number: E2B-M30LS15-M1-B1Distrelec Article No.: 30137031
brand-logo
Ver tudo em Proximity Sensors
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Omron
Thread Size
M30
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
86mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Connector
Mount Type
Flush
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
No
Maximum Switching Frequency
250Hz
Shielding
Shielded
Series
E2B
Output Type
PNP
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Omron
Thread Size
M30
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
86mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Connector
Mount Type
Flush
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
No
Maximum Switching Frequency
250Hz