Omron E2E-X22B1T30-M1 Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 x 1.5 PNP E2E-NEXT 30V 50 mm 30 V dc 16 mA
Nº de Estoque RS: 188-9152Marca: OmronPart Number: E2E-X22B1T30-M1Distrelec Article No.: 30229710
brand-logo
Ver tudo em Proximity Sensors
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Omron
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
58mm
IP Rating
IP67, IP67G, IP69K
Terminal Type
4-Pin
Mount Type
Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Nickel Brass
Maximum Detection
50mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Metal
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
IEC 60529
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
200Hz
Shielding
Shielded
Series
E2E-NEXT
Output Type
PNP
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Omron
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
58mm
IP Rating
IP67, IP67G, IP69K
Terminal Type
4-Pin
Mount Type
Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Nickel Brass
Maximum Detection
50mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Metal
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
IEC 60529
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
200Hz