Omron E2K-F10MC1-A 2M Flat Proximity Sensor E2K-F 10 mm NPN 100mA 24V dc 30 V dc
Nº de Estoque RS: 214-7096Marca: OmronPart Number: E2K-F10MC1-A 2M
brand-logo
Ver tudo em Proximity Sensors
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Omron
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Flat
IP Rating
IP64
Mount Type
Direct
Maximum Supply Voltage
24V dc
Housing Material
ABS
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Detection
10mm
Minimum Operating Temperature
-10°C
Materials Detected
Conductors and Dielectrics
Maximum Operating Temperature
55°C
Hazardous Area Certification
No
Standards/Approvals
No
Maximum Switching Frequency
100Hz
Depth
20mm
Shielding
Unshielded
Switching Current
100mA
Series
E2K-F
Output Type
NPN
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Omron
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Flat
IP Rating
IP64
Mount Type
Direct
Maximum Supply Voltage
24V dc
Housing Material
ABS
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Detection
10mm
Minimum Operating Temperature
-10°C
Materials Detected
Conductors and Dielectrics
Maximum Operating Temperature
55°C
Hazardous Area Certification
Standards/Approvals
Maximum Switching Frequency
100Hz
Depth
20mm
Shielding
Unshielded
Switching Current
100mA