Panasonic 47 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - ECA1CM470 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 107-7578Marca: PanasonicPart Number: ECA1CM470
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Polarity
Polar
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
M Series Type A Electrolytic Capacitors
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitárioPer Saco
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Polarity
Polar
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%