Panasonic 1000 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Through Hole - ECA1HHG102 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 365-4329Marca: PanasonicPart Number: ECA1HHG102
Capacitance
1000μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Ammo Pack
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
NHG Series
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
1000μF
Product Type
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Ammo Pack
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%