Panasonic 33 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - ECA1HHG330 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 365-4262Marca: PanasonicPart Number: ECA1HHG330Distrelec Article No.: 16725809
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
NHG Series
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%