Panasonic 330 μF Capacitor 63 V dc, Through Hole - ECA1JHG331 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 365-4385Marca: PanasonicPart Number: ECA1JHG331Distrelec Article No.: 304-41-831
Capacitance
330μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
NHG Series
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
330μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
8%