Panasonic 47 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - ECA1JHG470 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 365-4357Marca: PanasonicPart Number: ECA1JHG470
Capacitance
47μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000 h
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
NHG Series
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
47μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000 h
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
200%