Panasonic 4.7 μF Capacitor 400 V dc, Through Hole - ECA2GHG4R7 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 365-4745Marca: PanasonicPart Number: ECA2GHG4R7Distrelec Article No.: 304-41-841
Capacitance
4.7μF
Mount Type
Through Hole
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
122.8μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
4.7μF
Mount Type
Through Hole
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
122.8μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%