Panasonic 330 μF Capacitor 6.3 V dc, Through Hole - ECEA0JKS331 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 116-773Marca: PanasonicPart Number: ECEA0JKS331
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
5mm
Polarity
Polar
Length
5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
KS-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
KS Series
Panasonic KS Type A electrolytic capacitors offer a low profile solution with a height of only 5 mm. These radial capacitors feature 1000 hours endurance at +85°C.
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
5mm
Polarity
Polar
Length
5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
KS-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
KS Series