Panasonic 10 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 16 V dc, Through Hole - ECEA1CKS100 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 116-789Marca: PanasonicPart Number: ECEA1CKS100Distrelec Article No.: 304-37-294
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
10μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
5mm
Polarity
Polar
Length
5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
1.5mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
KA-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
KS Series
Panasonic KS Type A electrolytic capacitors offer a low profile solution with a height of only 5 mm. These radial capacitors feature 1000 hours endurance at +85°C.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Miniature Al electrolytic cap,10uF 16V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (Sem VAT)
CAPACITOR, 16VDC, 10UF
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
CAPACITOR, 16VDC, 10UF
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
10μF
Product Type
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
5mm
Polarity
Polar
Length
5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
1.5mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
KA-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
KS Series
CAPACITOR, 16VDC, 10UF