Panasonic 47 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - ECEA1HN470U Radial Lead
Nº de Estoque RS: 727-0483Marca: PanasonicPart Number: ECEA1HN470UDistrelec Article No.: 304-35-539
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Polarity
Bipolar
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Leakage Current
73.5μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
Panasonic SU Bi-Polar Series
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Polarity
Bipolar
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Leakage Current
73.5μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Dissipation Factor
8%