Panasonic 4.7 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - ECEA1HN4R7U Radial Lead
Nº de Estoque RS: 727-0477Marca: PanasonicPart Number: ECEA1HN4R7UDistrelec Article No.: 304-29-102
Capacitance
4.7μF
Product Type
Capacitor
Polarity
Bipolar
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Leakage Current
6.3μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
Panasonic SU Bi-Polar Series
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
4.7μF
Product Type
Capacitor
Polarity
Bipolar
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Leakage Current
6.3μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Dissipation Factor
8%