Panasonic 10 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEAGA1E100 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 103-5609Marca: PanasonicPart Number: EEAGA1E100
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
7mm
Polarity
Polar
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
1.5mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
GA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
GA Series
Panasonic GA Series Type A electrolytic capacitors feature excellent endurance.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitárioPer Saco
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
7mm
Polarity
Polar
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
1.5mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
GA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%