Panasonic 15 μF Capacitor 35 V dc, Through Hole - EEAGA1V150 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 747-1935Marca: PanasonicPart Number: EEAGA1V150Distrelec Article No.: 304-45-744
Capacitance
15μF
Mount Type
Through Hole
Height
7mm
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Leakage Current
5.3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Especificações
Capacitance
15μF
Mount Type
Through Hole
Height
7mm
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Leakage Current
5.3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%