Panasonic 47μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50V dc, Surface Mount - EEE-1HA470XP
Nº de Estoque RS: 807-7963Marca: PanasonicPart Number: EEE-1HA470XP
Capacitance
47µF
Voltage
50V dc
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Aluminium Electrolytic
Dimensions
6.3 x 7.7mm
Length
7.7mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3mm
Maximum Operating Temperature
+85°C
Lifetime
2000h
Ripple Current
105mA
Leakage Current
3 μA
Tolerance
±20%
Series
S(V)
País de Origem
Japan
Detalhes do produto
VS Series
Panasonic S Series Type V electrolytic capacitors feature endurance of 2000 hours at +85°C.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Panasonic 47 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder 500
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
Each (In a Pack of 900) (Sem VAT)
P.O.A.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
47µF
Voltage
50V dc
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Aluminium Electrolytic
Dimensions
6.3 x 7.7mm
Length
7.7mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3mm
Maximum Operating Temperature
+85°C
Lifetime
2000h
Ripple Current
105mA
Leakage Current
3 μA
Tolerance
±20%
Series
S(V)
País de Origem
Japan
Detalhes do produto
VS Series