Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 6.3 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK0J101UR 1000
Nº de Estoque RS: 628-3936Marca: PanasonicPart Number: EEEFK0J101UR
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Polarity
Polar
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
6.3μA
Equivalent Series Resistance ESR
700mΩ
Series
FK
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
100μF
Product Type
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Polarity
Polar
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
6.3μA
700mΩ
Series
FK
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%