Panasonic 470 μF Capacitor 6.3 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK0J471AP 500
Nº de Estoque RS: 565-724Marca: PanasonicPart Number: EEEFK0J471AP
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
160mΩ
Series
FK SMD
Detalhes do produto
FK High Temperature Reflow Series
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
160mΩ