Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1C101P 1000
Nº de Estoque RS: 537-0433Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1C101PDistrelec Article No.: 304-33-657
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
360mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
FK smt Al electro cap,100uF 16V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (Sem VAT)
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
100μF
Product Type
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
360mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified