Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1C221P 1000
Nº de Estoque RS: 537-0455Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1C221PDistrelec Article No.: 304-42-842
Capacitance
220μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
6.2mm
Length
6.2mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
300mA
Leakage Current
35.2μA
Equivalent Series Resistance ESR
260mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
200%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
220μF
Product Type
Height
6.2mm
Length
6.2mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
300mA
Leakage Current
35.2μA
260mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
200%