Panasonic 47 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1C470UR 1000
Nº de Estoque RS: 537-0461Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1C470URDistrelec Article No.: 304-42-843
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
47μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Polarity
Polar
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
7.5μA
Equivalent Series Resistance ESR
700mΩ
Series
FK
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
FK smt Al electro cap,47uF 16V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (Sem VAT)
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
FK smt Al electro cap,47uF 16V
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
47μF
Product Type
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Polarity
Polar
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
7.5μA
700mΩ
Series
FK
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
FK smt Al electro cap,47uF 16V