Panasonic 330 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E331AP F
Nº de Estoque RS: 565-627Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1E331AP
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
F
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
Series
FK SMD
Detalhes do produto
FK High Temperature Reflow Series
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
F
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA