Panasonic 47 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E470P 1000
Nº de Estoque RS: 537-0512Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1E470PDistrelec Article No.: 16723863
Capacitance
47μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
11.7μA
Equivalent Series Resistance ESR
360mΩ
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
FK smt Al electro cap,47uF 25V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (Sem VAT)
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
FK smt Al electro cap,47uF 25V
Capacitance
47μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
11.7μA
360mΩ
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
FK smt Al electro cap,47uF 25V