Panasonic 470 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E471P 500
Nº de Estoque RS: 537-0528Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1E471P
Capacitance
470μF
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Leakage Current
117.5μA
Equivalent Series Resistance ESR
80mΩ
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
470μF
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Leakage Current
117.5μA
80mΩ
Dissipation Factor
200%