Panasonic 68 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E680P 1000
Nº de Estoque RS: 708-3419Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1E680P
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Polarity
Polar
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Series
FK SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.14%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Panasonic 68 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder 1000
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Polarity
Polar
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Series
FK SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.14%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified