Panasonic 10 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1H100P D
Nº de Estoque RS: 708-3510Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1H100P
Capacitance
10μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Packaging
Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
D
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
165mA
Leakage Current
3μA
Series
FK
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
10μF
Product Type
Packaging
Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
D
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
165mA
Leakage Current
3μA
Series
FK
Dissipation Factor
200%