Panasonic 10 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1H100UR 1000
Nº de Estoque RS: 537-0534Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1H100UR
Capacitance
10μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
85mA
Leakage Current
5μA
Equivalent Series Resistance ESR
1.52Ω
Series
FK
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
10μF
Product Type
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
85mA
Leakage Current
5μA
1.52Ω
Series
FK
Dissipation Factor
200%