Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 63 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1J101P G
Nº de Estoque RS: 708-3623Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1J101PDistrelec Article No.: 304-35-547
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
G
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
400mA
Leakage Current
3μA
Series
FK
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
100μF
Product Type
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
G
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
400mA
Leakage Current
3μA
Series
FK
Dissipation Factor
200%