Panasonic 220 μF Capacitor 63 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1J221AQ 200
Nº de Estoque RS: 708-3970Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1J221AQ
Capacitance
220μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
13.5mm
Length
15mm
Package/Case
200
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
800mA
Equivalent Series Resistance ESR
160mΩ
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.1%
País de Origem
Japan
Detalhes do produto
FK High Temperature Reflow Series
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
220μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
13.5mm
Length
15mm
Package/Case
200
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
800mA
160mΩ
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.1%