Panasonic 33 μF Capacitor 63 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1J330P 500
Nº de Estoque RS: 708-3601Marca: PanasonicPart Number: EEEFK1J330P
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Length
10mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Series
FK SMD
Tolerance ±
20%
Ripple Current
250mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
650mΩ
Dissipation Factor
0.08%
Detalhes do produto
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Length
10mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Series
FK SMD
Tolerance ±
20%
Ripple Current
250mA
Leakage Current
3μA
650mΩ
Dissipation Factor
0.08%