Panasonic 120 μF Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFKV121XSP
Nº de Estoque RS: 106-2871Marca: PanasonicPart Number: EEEFKV121XSP
Capacitance
120μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
7.8mm
Length
7.7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
280mA
Leakage Current
42μA
Equivalent Series Resistance ESR
0.34Ω
Series
FKS
Dissipation Factor
0.12%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FKS Type V High Temperature Reflow Series
QuantidadePreço unitárioPer Saco
Especificações
Capacitance
120μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
7.8mm
Length
7.7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
280mA
Leakage Current
42μA
0.34Ω
Series
FKS
Dissipation Factor
0.12%