Panasonic 47 μF Capacitor 80 V dc, Surface Mount - EEEFN1K470UL
Nº de Estoque RS: 262-4959Marca: PanasonicPart Number: EEEFN1K470UL
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
37.6μA
Equivalent Series Resistance ESR
1300mΩ
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FK
Dissipation Factor
0.08%
País de Origem
Malaysia
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Fita
Especificações
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
37.6μA
1300mΩ
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FK
Dissipation Factor
0.08%