Panasonic 560 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFT1V561AP 500
Nº de Estoque RS: 729-6289Marca: PanasonicPart Number: EEEFT1V561APDistrelec Article No.: 304-45-758
Capacitance
560μF
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.2A
Leakage Current
196μA
Equivalent Series Resistance ESR
60mΩ
Dissipation Factor
200%
País de Origem
Malaysia
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Capacitance
560μF
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.2A
Leakage Current
196μA
60mΩ
Dissipation Factor
200%