Panasonic 47 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEHB1C470P
Nº de Estoque RS: 537-0764Marca: PanasonicPart Number: EEEHB1C470PDistrelec Article No.: 304-42-852
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
70mA
Leakage Current
3μA
Series
HB SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
HB Series
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
HB smt Al electro cap,47uF 16V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (Sem VAT)
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
HB smt Al electro cap,47uF 16V
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
70mA
Leakage Current
3μA
Series
HB SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
HB Series
HB smt Al electro cap,47uF 16V