Panasonic 33 μF Capacitor 35 V dc, Surface Solder - EEEHC1V330XP 900
Nº de Estoque RS: 727-0912Marca: PanasonicPart Number: EEEHC1V330XP
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface
Packaging
Carrier Tape
Height
7.7mm
Length
7.8mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
3000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
57mA
Leakage Current
3μA
Series
HC SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.14%
Detalhes do produto
HC Series
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface
Packaging
Carrier Tape
Height
7.7mm
Length
7.8mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
3000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
57mA
Leakage Current
3μA
Series
HC SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.14%