Panasonic 100 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEHD1C101AP 500
Nº de Estoque RS: 569-338Marca: PanasonicPart Number: EEEHD1C101AP
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
1.5Ω
Series
HD SMD
HD Series
Panasonic HD Series Type V electrolytic capacitors provide 5000 hours endurance at +105°C. Part numbers between 6.3 V and 35 V with an 'A' suffix are able to withstand high lead-free reflow temperatures.
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
3μA
1.5Ω
Series
HD SMD
HD Series