Panasonic 47 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEHD1H470P
Nº de Estoque RS: 727-0815Marca: PanasonicPart Number: EEEHD1H470P
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
94mA
Series
HD SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
HD Series
Panasonic HD Series Type V electrolytic capacitors provide 5000 hours endurance at +105°C. Part numbers between 6.3 V and 35 V with an 'A' suffix are able to withstand high lead-free reflow temperatures.
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
94mA
Series
HD SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
HD Series